Zámek Chantilly

Městečko Chantilly obklopené rozsáhlými lesy, se nachází asi 45 kilometrů severně od Paříže. Zámek Chantilly, jeden z nejdochovanějších francouzských zámků nabízí nejen velké sbírky, ale také procházku po zámeckém parku a stáje Grandes Ecuries.

Zámek byl postaven v 16. Století, součástí je knihovna s jedinečnými díly a jedna z nejbohatších francouzských obrazáren – najdete tu Tři Grácie od Raffaela, obrazy Anthonise van Dycka, Dominica Ingrese a Fra Angelica. Přístup k zámku vede přes hradní příkop, který stráží dvě bronzové sochy loveckých psů.

stained-glass-482548_960_720

Zámecký park

Park s lesíky, potůčky, jezírky, ostrůvky, kašnami a rybníkem umožňuje návštěvníkům udělat si piknik, projet se na lodičce nebo posedět v místní hospůdce. Park založil André Le Notre.

Stáje Grandes Ecuires

Stáje ze 17. Století, postavené nedaleko zámku jsou jedněmi z nejkrásnějších na světě. Na louce u stájí trénuje 4000 hřebců. Každou neděli se zde konají dostihy, včetně dvou nejvýznamnějších dostihů sezóny Jockey club a Prix de Diane. V létě tu můžete třikrát denně vidět drezuru.

Musée Vivant du Cheval et du Poney vytvořené ze stájí je asi 5 minut chůzě od zámku. Nabízí ve více než 30 sálech prohlídku všeho, co se týká chovu koní.

horse-609250_960_720

Praktické informace

Z pařížského Gare du Nord trvá cesta vlakem asi půl hodiny. Vystoupíte ve stanici Chantilly-Gouvieux, odtud můžete dojít pěšky nebo autobusem Cariane ve směru na Senlis.

Památky Paříže

Výlety za Paříž