Památky Paříže

Památky Paříže

Eiffelova věž (La Dame en Fer)
Asi nejznámnějším monumetnem Paříže vůbec je 324 metrů vysoká Eiffelova věž navržená architektem Gustavem Eiffelem na počest 100. výročí Velké francouzské revoluce a Světové výstavy v roce 1889. Věž je třípatrová, nahoru se dá dostat pěšky po schodech i výtahem. více o Eiffelově věži »
Katedrála Notre Dame
800 let stará gotická katedrála Notre Dame stojí uprostřed Seiny na ostrově Il de la Cité. více o Katedrále Notre-Dame »
Bazilika Sacré Coeur
Bílá bazilika Sacré Coeur se nachází na kopci Montmartre. Od Sacré Coeur je především nádherný výhled na Paříž. více o Sacré Coeur »
sacre-couer-356123_960_720
Vítězný oblouk (Arc de Triomphe)
50 metrů vysoký Vítězný oblouk byl vystavěn na příkaz Napoleona. Navrhl jej architekt Jean Francois Chalgrin. více o Vítězném oblouku »
Muzeum Louvre
Muzeum Louvre, bývalý královský zámek je největší muzeum na světě. Nachází se zde nejznámnější díla světa, například Da Vinciho Mona Lisa. více o Louvru »
Lucemburská zahrada
Lucemburská zahrada je součástí Lucemburského paláce, nachází se nedaleko univerzity Sorbonne. více o Lucemburské zahradě »
Moulin Rouge
Proslulý kabaret. více o Moulin Rouge »
versailles-880359_960_720
Zámek Versailles
Kousek od Paříže, na řece Loiře se nachází jeden z nejslavnějších francouzských zámků – Versailles. Zámek Ludvíka XIV. oblopuje rozsáhlý park s vodními plochami a fontánami. Dále od zámku se nachází dva zámečky – Grand Trianon a Petit Trianon a rekonstruovaná vesnička Le Hameau s rybníkem. více o Versailles »

Uložit

Uložit